Här är alla lokala lags matcher under torsdagens Bullerby Cup.
I morgon börjar Bullerby Cup för det här året. En stor nyhet är att det i år, förutom tio- och tolvårsklasser, även spelas 13- och 14-årsklasser.
Här har vi samlat samtliga lokala lags matcher under torsdagen.
F10:
Grupp 1: Hjulsbro IK-Vimmerby IF 13.00 C3
Grupp 2: IFK Nyköping-Hultsfreds FK 13.00 C5
F12:
Grupp 12: Hultsfreds FK-Brokinds IF 12.00 C3
Grupp 12: Vikingstad SK-HFK 19.00 C5
P10:
Grupp 25: Hjulsbro IK 2-Vimmerby IF 2 11.00 C12
Grupp 25: Vimmerby IF 2-BK Derby 18.00 C1
Grupp 33: Hultsfreds FK-Åby IF 1 09.00 C4
Grupp 33: Lindsdals IF 1-HFK 17.00 C4
Grupp 34: Kimstad GoIF-Storebro IF 09.00 C6
Grupp 34: Storebro IF-Färjestadens GoIF 2 16.00 C6
Grupp 38: Vikingstad SK-Vimmerby IF 1 09.00 C13
Grupp 38: Vimmerby IF 1-Skärblacka IF 16.00 Vi3
P12:
Grupp 41: Linköping/Kenty 3-Vimmerby IF 1 10.00 C4
Grupp 41: Vimmerby IF 1-Tenhults IF 17.00 C3
Grupp 42: Hultsfreds FK 1-Färjestadens GoIF 2 10.00 C10
Grupp 42: Skärblacka IF-HFK 1 17.00 C14
Grupp 45: Ekängens IF 1-IFK Västervik 10.00 C8
Grupp 45: IFK Västervik-IK Östria Lambohov 2 17.00 C8
Grupp 51: Ringarums IF-HFK 2 15.00 C1
Grupp 53: Vimmerby IF 3-Åtvidabergs FF 15.00 C5
Grupp 54: Södra Vi IF-IK Östria Lambohov 1 15.00 C8
Grupp 55: Storebro IF-Linköpings FF U 15.00 C10
Grupp 58: Vimmerby IF 2-Möre BK 15.00 Vi2
F13:
Grupp 61: Vimmerby IF 2-Borens IK 13.00 C93
Grupp 61: Borgeby FK-Vimmerby IF 2 19.00 C94
Grupp 62: IFK Wreta Kloster/BK Ljungsbro-Hultsfreds FK 13.00 C91
Grupp 62: Hultsfreds FK-IF Eksjö Fotboll 19.00 C93
Grupp 63: Tenhults IF-Västerviks Kombination 13.00 C94
Grupp 63: Vimmerby IF 1-Trelleborgs FF 13.00 C95
Grupp 63: Västerviks Kombination-Vimmerby IF 1 18.00 C92
F14:
Grupp 71: Lindsdals IF-Hultsfreds FK 10.00 C91
Grupp 71: Hultsfreds FK-Rimforsa IF 1 15.00 C92
Grupp 72: Persnäs AIF-Vimmerby IF 10.00 C94
Grupp 72: Vimmerby IF-Rimforsa IF 2 15.00 C93
P13:
Grupp 81: Hultsfreds FK-Pukebergs BK 11.00 C92
Grupp 81: IFK Waxholm-HFK 17.00 C94
Grupp 82: Mönsterås GoIF-Vimmerby IF 2 11.00 C94
Grupp 82: Vimmerby IF 2-Nässjö FF 17.00 C93
Grupp 83: Rödsle BK-Vimmerby IF 1 10.00 C95
Grupp 83: Vimmerby IF 1-Örtomta GoIS 17.00 C95
P14:
Grupp 91: Vimmerby IF-Degberga GoIF 12.00 C93
Grupp 91: Tranås FF 2-Målilla GoIF 12.00 C94
Grupp 91: Målilla GoIF-Vimmerby IF 16.00 C91
Grupp 92: Persnäs AIF-Södra Vi IF 12.00 C91
Grupp 92: Storebro IF-Persnäs AIF 16.00 C93
Grupp 92: Södra Vi IF-Jämjö GoIF 16.00 C94