Anna Bergman Mellström berättar om vilka filmer som kommer att visas på Svenska Bio under Alla Hjärtans dag.
Anna Bergman Mellström berättar om vilka filmer som kommer att visas under Alla Hjärtans Dag.
- Vi kämpar på med enbart max 8 personer i varje salong och vi kör nu öppet enbart lördag och söndag tills vidare. Men film på bio ska rulla vidare, säger hon.
Det blir en romantisk heldag med blandade filmer som kommer att visas
"En del av mitt hjärta"- med Malin Åkerman, Jonas Karlsson med musik av T. Ledin.
"Fisherman´s Friend" - inspirerad av en verklig historia om gruppen som gick från pub uppträdanden till miljonkontrakt och utsålda arenor.
"Livet efter dig" - Romantiskt drama baserad på boken av JoJo Moyes
"Skönheten och Odjuret" - Klassisk familjefilm, engelskt tal, svenskt tal text.
Vi kommer även att visa en efterlängtad premiär, filmatiseringen av Roald Dahls bok "Häxorna" med bland annat Anne Hathaway.
- Jag Fick just reda på att SF Studios nu äntligen släpper Wonder Woman 1984 på biografer, den 26 feb är det dags. I filmen ser vi återigen den fantastiska Gal Gadot i huvudrollen som Diana Prince/Wonder Woman. Filmen snabbspolar till det färgglada 1980-talet när Wonder Woman ställs inför två helt nya fiender: Max Lord och The Cheeta, säger Anna Bergman Mellström.